همان نشریات و به اصطلاح ژورنالیست‌های ناتوانی که مردم آذربایجان و اران را یک ملت واحد میدانند و هویت و ملیت ایرانی‌ آذربایجان را انکار میکنند. همان‌هایی‌ که به زعم خودشان در تلاش برای حفظ هویت آذربایجان از هیچ توهینی به سرمایه‌های تاریخی‌ ایران فرو نمی‌گذارند و سخیف‌ترین اهانت را به شاخصه‌های هویت ایرانی‌ ،از عیلامیان و هخامنشیان و کورش و داریوش گرفته تا فردوسی و شاه عباس و ستارخان، روا می‌دارند. همان دزدان فرهنگی‌ که در عین نفرت از نام پاک ایران به تمام اندوخته‌های گرانبهای آن چشم طمع دارند و هرچه به دستشان می‌رسد از نظامی و مولوی تا خواجه نصیر الدین طوسی و صفویان و امیرکبیر و شهریار و حتی دکتر مصدق را به نام خود ثبت میکنند. همان‌هایی‌ که باعث و بانی‌ تمام مشکلات آذربایجان را اقوام نژاد پرست (؟!) فارس و کرد و ارمنی و... میدانند و همواره در حال کینه پراکنی میان ایرانیان هستند و از این همه بی‌ شرافتی هیچ شرمسار نیستند و چنان غرق در اندیشه‌های نژاد پرستانه اند که بدیهیات تاریخی‌ چون کشتار ارامنه و خیانت فرقه دموکرات به آذربایجان را انکار میکنند. امروز در قبال جنایت‌ها و نژاد پرستی‌‌های رژیم باکو سر تعظیم فرو آورده اند.

با شما هستم به اصطلاح هویت طلبان آذربایجان! شمایی که آذربایجانی‌های ایران و آذری‌های آن سوی ارس را یک ملت متحد، دوست، بردار و همپیمان میدانید. چگونه است که در پاسخ به عدم تدریس زبان مادری در مدارس ایران، بیفکرانه ایران را کشوری جعلی میدانید اما تبعیض‌های جنسی‌ و قومیتی و مذهبی‌ حاکم بر رژیم باکو را می‌پذیرید که هیچ، اعتراضات مردمی به آن را هم سانسور می‌کنید؟

چگونه است که فاجعه خشک شدن دریاچه ارومیه را ناشی‌ از حکومت آپارتاید فارسی میدانید اما از خشک شدن چشمه‌های فرهنگ و هنر در آنسوی ارس بیخبرید؟

چگونه است که به دروغ ادعا می‌کنید کودکان آذربایجانی به زور شلاق فارسی یاد میگیرند اما کتک خوردن دختر بچه‌ای به دست پلیس را در خیابان‌های باکو نادیده میگیرید؟

چگونه است که برادران و هموطنان کرد و فارس زبان خود را با بدترین الفاظ توهین آمیز خطاب می‌کنید اما از نادیده گرفته شدن حقوق اولیه لزگی‌ها، تالشی‌ها، ارمنی‌ها، گرجی‌ها و... در آذربایجان شکایتی ندارید؟

چگونه با نژاد پرستی‌ تمام عیار به ملت ارمنستان توهین می‌کنید اما صدای فریاد تظاهرات کنندگانی که ناتوانی الهام علیف را در حل مناقشه قره باغ بازخواست میکنند نمیشنوید؟

چگونه برای مقابله دیکتاتوری در ایران فرهنگ و هنر و تاریخ ایران را زیر سوال میبرید اما ریاست جمهوری وراثتی خاندان علیف خاطر شما را مشغول نمیکند؟

آیا غیر از این است که احساس تنهایی‌ می‌کنید و هربار که تضاد افکار آذربایجان با اهداف پلید شما آشکار میشود پناهی جز دخمه‌های رژیم وحشت باکو نمیابید؟

به عنوان کوچکترین فرزند سبلان باز هم شما را یاد آور میشوم که آغوش ملت ایران همیشه برای شما باز است اگر اشتباهات خود را بپذیرید و دست از کینه و نفرت افروزی بردارید.

پاینده باد ایران و سر پر غرور آن آذرآبادگان.


--------------------------------------------------------------------------------------

جان می‌دمد در تن مرا تا جان آذربایجان ~~~ سر می‌‌دهد در جسم من سامان آذربایجان
ثبت است اندر صفحه خاطر مرا نام خوشش ~~~ نقش است بر لوح دلم عنوان آذربایجان
از غارت زاغ و زغن دیگر مگو با من سخن ~~~ تیز است داس و تیشه دهقان آذربایجان
آتش به جانم میزند یاد شهیدان وطن ~~~ خون میچکد از دیده گریان آذربایجان
مردان آذربایجان قهرند با خصم وطن~~~ سخت است با مام وطن پیمان آذربایجان


http://unitediranzamin.wordpress.com/2011/04/21/silence/

/ 5 نظر / 15 بازدید
bay

hamey un harfayi ke gofti ru bavar dari hala fekr kun ke in harfat momkene eshtebah bashan un moge chikar mikoni?

حسن

یه چیزی رو بگم ایرانی با غیرت از عرب بی غیرت یاد بگیر ایرانیها کلا و مخصوصا فارسها می ترسن که ایران کوچیکتر بشه و یه کویر لوت ازش بمونه و تو 2500 سال پیش گیر کردن فکر میکنن هنوز زمان داریوش و کوروش هستن فعلا و در حال حا ظر بی فرهنگ ترین و بی شعور ترین مردم جهان هستیم یه نیگا به ماشین روندنمون به موتوریها و صف وایستادن هامون بکن بذار هر وقت آدم شدیم به دیگران عیب بگیریم البته اون موقع افرادی مثل شما و با این طرز فکر حذف شدن البته من نفهمیدم این تظاهرات تو باکو چه ربطی به دریاچه ارومیه داشت !!!!!!

مريم

هيچ معلومه چي داري ميگي؟ اين داستانها را كي به تو گفته؟ نكنه باز فردوسي زنده شده و افسانه بافي و دروغ بافي را دوباره شروع كرده؟[قهقهه][قهقهه]

هون

تو برو بفکر ناموس فروشی در ایران باش. آمار زنا و خود فروشی زنان ایرانی را ببین.فقر و فساد و فحشاو گرانی و ... بی اعتقادی مردم به خدا و پیغمبر را ببین که حاصل سیاست ایران بوده. دیکتاتوری و سواستفاده از مذهب و ... برای حکومت و ...لطفا رژیم باکو و مالدیو و ... را بی خیال شو. غیرتت را نگهدار برای مردم ایران. همانند اربابانت بفکر مردمان بیچاره جهان نباش. مردمان خودت را دریاب که در منجلاب نداری و فقر و اعتیاد در حال نابودی هستند و شمایان در خواب خوش مدیریت جهان و ...

هون

نمدونم چرا ایرانیها از نوع فارسیزه فکر میکنن میتونن به همه گیر بدن